referencie od klientov | referencie od študentov | listy a vyjadrenia od študentov pre závislých klientov | Napísal život

Listy a vyjadrenia od študentov pre závislých klientov, ktorí sa rozhodli pre liečbu:

"Servus spoluobčania;
Ako sa Vám darí? Zvládate to? My moc nie, lebo sme v škole. Včera mi rodičia vynadali za 3 z matiky; Karol má 4. Inak ja sa volám Nina. Kajo Vás pozdravuje. Držíme Vám palce. Dúfame, že to zvládnete."                  
Karol a Nina :-)

"Čaute parťáci...
Ako sa máte? Dnes je štvrtok a my sedíme v škole. A čo Vy? Ako Vám varia? Nám dosť zle, preto nechodíme na obed. Ale máme tu super bufet, tam si stále niečo kupujeme, len tie rady v ňom... Ste na tom už lepšie? Dúfame, že áno. Chceme Vám ešte povedať, že Vás veľmi obdivujeme v tom, že máte silu bojovať proti tomu.
Držíme Vám palce."
Vaše parťáčky Majka a Zuzka :-)

"Všetkým Vám srdečne prajeme, aby ste sa z toho čo najrýchlejšie dostali do šťastného a dobrého života. Dúfame a chceme, aby ste sa z toho dostali."
Prajú baby z 1.F: Mirka, Monča, Kika, Radka

"Ahojte všetci.
Držíme Vám palce, aby ste sa znova vrátili na začiatok, aby ste sa mohli rozhodnúť ísť správnou cestou. Nie je to ľahké, ale všetci Vám veria a pomáhajú a už len preto naberte silu a dokážete všetkým, že nato máte znova sa zaradiť medzí ľudí, ktorí Vás majú radi.
Držíme Vám palce!"
Zlatníčky z 1.F: Marika, veronika, Ivana, Gabika

"Ahojte zlatíčka,
Prajeme Vám, aby ste vytrvali vo vyliečení. Vieme, že to nie je ľahké - súcitime s Vami. Tiež sme radi, že ste nabrali odvahu a vyhľadali pomoc - je to najlepšie riešenie pre Vás a my Vám budeme držať veľmi palce.
S veľkým a srdečným pozdravom. Držte sa!!!"
Veronika, Stanka, Janka, Ivanka

"Ahojte !
Ako sa máte? Asi nie moc fajn, však? Tento, teda Váš život nepoznáme, ale dobre si to vieme predstaviť. Želáme Vám, aby ste sa skoro preliečili a skoro išli späť domov. Aby ste vydržali až do konca Vášho ťažkého boja."
Peter, Marek, Lukáš

"Milí priatelia,
Touto cestou by sme Vás chceli povzbudiť, aby ste sa nevzdávali a úspešne ukončili liečbu. Veľa našich priateľov a ľudí v okolí drogy tiež užívajú, ale pri pohľade na nich máme jasné, že bez marihuany je život lepší! Sme študenti Gymnázia Hlinská a držíme Vám palce, aby sa aj Vám podarilo zbaviť sa drog raz a navždy. Ľudia sa na Vás budú pozerať ináč. Už len tým, že ste do liečebne išli ukázať Váš silný charakter. Tým, že sa liečite, robíte službu najmä sebe. Život pre vás bude ľahší a krajší. Určite ste drogy nezačali brať zo srandy, ale kvôli problémom, a preto Vám prajeme, aby sa aj tie vyriešili. Dúfame, že všetko, čo ste si priali sa Vám splní."
Maťka, Marika a Lucka :-)

"Ahoj. Sme veľmi rady, že ste sa vzchopili a začali liečiť. Drogy sú svinstvo. Jednoducho nestoja zato, aby ste všetko stratili - všetko na čom Vám záležalo a to len pre chvíľku príjemného pocitu, ktorý aj tak pominie. Dúfame, že sa touto cestou už nikdy nevyberiete a neurobíte takú hlúposť. Ste ešte mladí, nekazte si život, veď vždy sa nájde niekto komu na Vás záleží a kto na Vás čaká.
Držíme palce, aby ste to úspešne zvládli a konečne začali žiť."

"Milí priatelia!
Prajem Vám všetkým skoré vyriešenie Vašich problémov a hlavne pevnú vôľu. Budem Vám držať palce."
Juraj M. "Plazzer" 330-892-957

"Milí kamaráti!
Určite to máte ťažké a preto Vám želám skoré uzdravenie a vyriešenie Vášho problému."
Peter J. 1.MC

"Ahoj!
Vzhľadom nato, že ste sa dali na liečenie, urobili ste správny krok k tomu, aby ste boli opäť zdraví a nezávislí. Nikdy neľutujte tento krok!!! Urobili ste to hlavne pre seba, ale aj pre svojich blízkych, ktorí sú Vám zo srdca vďační. Nie ste na tom tak zle, aby ste tento boj a krok vpred vzdali! Veríme, že tento list Vás povzbudil a zmenil Vaše negatívne myslenie. Prajeme Vám skorý návrat domov."

"Ahoj! Touto cestou Ťa chceme podporiť v tvojej úspešnej liečbe. Veríme Ti, že keď skončíš liečbu, že sa nevrátiš k závislosti. Závislosť Ťa určite pripravila o priateľov a rodinu. Tvoji priatelia a rodina Ti chceli pomôcť, ale v tej chvíli si ich určite nebral vážne. Dúfame, že si pochopil, že Tvoja závislosť Ti zobrala zo života to najkrajšie.
Prajeme ti úspešné vyliečenie z Tvojej závislosti."
Tí, ktorí Ti veria.

"Ja som celkom normálny človek. Mám rád život a drogy som nikdy neskúsil. Samozrejme, že do toho nepočítam alkohol a cigarety, to skúsi v živote asi každý. Nepoznám síce dôvody, prečo sa začala Vaša závislosť, no som presvedčený, že nič v živote nie je také hrozné, aby sa s tým nedalo nič robiť. Viem, že sa opakujem  a keďže neviem čo to znamená byť od niečoho závislý, tak to nemôžem ani posudzovať, ale prosím Vás snažte sa svoju závislosť prekonať, pretože nie je napríklad príjemné vidieť ľudí, ktorí sú tak opití, že skoro nemôžu chodiť a je mi ich úprimne ľúto, a preto Vás úprimne prosím skoncujte s tým a svet bude krajší."

"Ahoj! Je super, že si sa rozhodol/la skončiť s drogami. Sme radi, že si sa odhodlal/la prísť do tej malej skupiny odvážnych ľudí. Dúfame, že sa k tomu už nikdy viac nevrátiš a vrátiš sa späť do normálneho, veselého sveta."
 S pozdravom Majka, Lucka, Dominika

"Čaute banda!
Týmto listom Vás chceme podporiť v tomto ťažkom boji a odkázať Vám, aby ste sa nevzdávali. Vieme, že je to ťažké, ale život stojí zato - treba si ho vychutnať. Budeme Vám držať palce a dúfame, že sme Vás aspoň troška podporili."
S pozdravom    Marek, Zuzka, Natália

"Ahoj! Máte to ťažké, čo? My vieme, ale veríme Vám, že to zvládnete. Nič nie je jednoduché, ale nič nie je nemožné. Neboj sa, len ver! (Mk, 5,36)
Uzdravte sa čoskoro!!!
Pa... Marta a Hana

"Ahojte! Dúfame, že sa máte OK... J Hm, čo tak povedať? Všade samé komentáre, trapas... Takže stručne a výstižne: všetci Vám držia palce, slony, levy aj mravce; tak pridaj, pridaj, nesklam nás!!! Vy to zvládnete."
S pozdravom Vaše kamošky Nika, Monča, Táňa J

"Ahojte!!! Chceme Vás pozdraviť a povzbudiť. Držíme Vám palce a veríme, že to zvládnete. Prvé kroky už máte za sebou, tak to nevzdávajte. Život je krásny a nestojí to za to. Nádej umiera posledná, a každé zlomené srdce sa dá späť zlepiť. Veríme, že život sa dá zmeniť k lepšiemu a Vy ste toho dôkazom."
S pozdravom   Lucka, Katka a Radka

"Vážení spoluobčania!
Týmto listom Vám chceme popriať všetko dobré a povzbudiť Vás v tom, že to čo práve teraz robíte je správne. Drogy sú zlé, stoja veľa peňazí a zničia Vám život, ak s tým neprestanete. Nezabudnite, že Váš život bez drogy je úplne iný a lepší."
Tomáš, Marek a Jozef

"Milí kamaráti,
Úvodom tohto listu Vás chceme srdečne pozdraviť. Touto formou by sme Vám chceli popriať, aby Vaše problémy, ktoré Vás trápia a nedovolia Vám užívať život naplno, boli čoskoro vyriešené. Vieme, že to nemáte práve najľahšie, ale želáme Vám veľa trpezlivosti s predstavou krásneho cieľa, ktorý na Vás čaká s otvorenou náručou. Držíme Vám palce."
S pozdravom  Vaše priateľky Peťa a Bebe

"Achoyte všetci!
Sme veľmi radi a obdivujeme Vás, že ste sa rozhodli zmeniť svoj život a seba liečbou. Veríme, že sa Vám darí a držíme Vám všetkým prsty.
Ak nežiješ pre niečo, zomrieš pre nič." (Hatebreed)
S pozdravom  Zuzika, Lucka, Natalka 

"Ahoj, nech už si ktokoľvek, určite teraz prežívaš ťažké chvíle, ale nezabudni, že po každej búrke vždy vyjde slnko. V živote nás čaká veľa skúšok a rozhodnutí a je na človeku či si vyberie ťažší alebo ľahší spôsob ako to zvládnuť. Ťažší spôsob je náročnejší a netreba to vzdať pred koncom. Preto Ti želáme veľa optimizmu, povzbudenia a úspešné prekonanie prekážok."
J Barča, Jarka, Ľubka

"Chcite viac od života, lebo život je pekný, neničte si ho!"

"Nie vždy musíš takto dopadnúť! Stačí len jediné slovo NIE a pevnú vôľu začať nový život. Veď každý z Vás má právo žiť normálny (čistý) život bez DROG. Rozmýšľaš nad rodinou? Áno? Tak vstaň z tej neskutočnej priepasti a povedz drogám NIE. Aspoň to skús!"

"Ahojte kamaráti!
Týmto listom by sme Vás chceli pozdraviť. Voláme sa Janka a Ľubica. Máme 16 rokov a vieme čo to pre Vás znamená byť drogovo závislí. Čo Vás k tomu viedlo? Drogy nie sú zdrojom na Vaše problémy, nech sú akékoľvek a o čom koľvek. Prajeme Vám, aby ste sa čo najskôr z toho dostali."
S pozdravom  baby zo Žiliny: Janka a Ľubica

"Ahojte. Prajeme Vám, aby ste sa uzdravili. Keby ste sa uzdravili a potom nepili, nefajčili, nedrogovali, určite by Vám potom bolo lepšie. Budete sa dobre cítiť vy, aj tí okolo Vás."
Miška a Deniska

"Čaute priatelia. Píšeme Vám lebo Vám chceme pomôcť. Napíšeme Vám jeden príbeh, ktorý sa stal nášmu veľmi dobrému kamarátovi. Náš kamarát Kubo bol super človek pokiaľ si nedal svoju dávku. Zo začiatku to ani nepotreboval, ale viete partia.. Chcel byť ako oni, chcel byť niekto. Neskôr sa stal drogovo závislý a potreboval to viac a viac. Keď si dal dávku bol agresívny a nebral ohľad na nikoho - iba na deti - tých by sa ani nedotkol. On sám mal dieťa, krásnu dcéru Kristínku. Ľúbil ju viac ako svoj život. Rozhodol sa, že pôjde na liečenie, chcel sa zbaviť svojich veľkých problémov, ktorých bolo strašne veľa a trápil sa kvôli nim. Bol tam 3 mesiace, vrátil sa a bol ako vymenený. Bol doma 2 dni a díleri si ho znova našli. Na 3 deň bol zase v tom - vrátili sa mu problémy, ktoré mal. Každý večer chodil za farárom a rozprával sa s ním - to mu robilo dobre. Raz mal vážny problém, z ktorého bol taký hotový, že išiel za svojou partiou do baru. Dali si pár pohárikov a išli von. Jeden z partie vymyslel hru so zbraňou. Povedal, že v nej nie sú náboje. Daj ju Kubovi a mal si zbraň priložiť k hlave a akože odstreliť, že či by to dokázal. Kubo si priložil zbraň ku hlave a stlačil spúšť. Ostal ležať na zemi celý od krvi. Bol mŕtvy. Takto skončil Kubov život."
Zuzana a Michala