referencie od klientov | referencie od študentov | listy a vyjadrenia od študentov pre závislých klientov | Napísal život

Referencie od študentov na zážitkové protidrogové besedy:

"Dnes to bol pre mňa vyslovene pozitívny zážitok, aj keď sa hovorilo o nepríjemných témach. Okrem tepla a vydýchaného vzduchu (čo ste vy nemohli ovplyvniť) by som nemenila nič. Ďakujem, je fajn, že o robíte."

"Myslím si, že najdôležitejšia je prevencia, aby sa mohlo takýmto prípadom lepšie predchádzať, zvýšiť informovanosť o týchto problémoch a  pod."

"Uvítal by som ešte stretnutia s niekým, kto bližšie zažil nejaké problémy týkajúce sa sociálno-patologických javov, aby sme sa mohli pýtať aj osobnejšie otázky."

"Oceňujem takúto formu prevencie u mladých. Čo zlepšiť? Nič ma nenapadá, možno herci na DVD by mohli byť dôveryhodnejší. :-) So sedením v kruhu som spokojný, bolo poučné."

"Bolo to veľmi zaujímavé  a určite nám to ukázalo, že netreba veriť aj tým "najlepším" kamarátom, keď nám ponúkajú zaručene dobré veci či prácu za veľké peniaze. A že treba byť opatrný a všetko si preveriť."

"Beseda ma spravila ostražitejšou. Mohlo by byť ešte viac reálnych prípadov zo života."

"Zlých vecí sa deje okolo nás veľmi veľa a prostitúcia, o ktorej bola diskusia ma snáď naučila načo si dávať pozor v zahraničí."

"Beseda mi dala: nový pohľad na vec, zaujímavé príbehy, nové informácie, šancu, že keby sa to stalo mne, tak mi niekto dokáže pomôcť!"

"Toto mi umožnilo oboznámiť sa s problematikou obchodovania s ľuďmi. V budúcnosti by som sa rád stretol s viacerými skutočnými prípadmi."

"Po tejto prednáške by som odporučil kompetentným zaviesť doživotné tresty za obchodovanie s ľuďmi."

"Všetko bolo v pohode, len legislatíva bola trochu nudná, inak som spokojný."

"Veľmi zaujímavá prednáška... Páčili sa mi najmä príbehy, ktoré sa naozaj stali, zaujímavé boli aj štatistiky z okolia Žiliny."

"Jednoznačne to bolo poučné, možno keby fungovali takéto akcie skôr, nemuseli sme možno o niektorých týchto prípadoch počuť. Tie reálne prípady mi ešte viac otvorili oči ako len nejaká čistá teória."

"No, asi najúčinnejšie sú tie príbehy, lebo tie si každý zapamätá oveľa viac ako tú suchú štatistiku a omáčky."

"Myslím si, že táto prednáška bola urobená dobre, zrozumiteľne. Je dôležité rozmýšľať aj o takýchto negatívnych javoch, lebo nikdy nevieme, či sa to neprihodí nám."

"Táto beseda mi rozšírila informácie o obchode s ľuďmi. Bolo to zaujímavé. Takéto besedy pomáhajú ľuďom byť dostatočne obozretnými  a všetko si dopredu overiť. Takúto formu oboznámenia s ľuďmi veľmi oceňujem."

"Myslím, že to bolo veľmi dobre spravené. Teraz si bude väčšina z nás dávať väčší pozor pri ceste do zahraničia."

"Skutočné príbehy ma najviac zaujali."

"Info v pohode."

"Prednáška bola podľa môjho názoru veľmi poučná a je smutné, čo sa deje okolo nás a my to vôbec neregistrujme. Aj preto sa mi páčili videofilmy, ktoré obsahovali skutočné príbehy, ktoré sú smutné, no človek si aspoň uvedomí, že sa to môže stať aj jemu."

 "Mne osobne to dáva dosť, aspoň viem, čo v živote robiť a skúšať určite nebudem. Chcem predsa tú lepšiu cestu!"

"Podľa mňa je potrebné robiť prevenciu, niekto sa z toho poučí a niekto nie, ale už aj to, že sa aspoň zopár študentov poučí stojí za to."

"Páčilo sa mi to."

"Bola to celkom duchaplná prednáška, záleží len na nás."

"Možno, že by to pomohlo pri tých čo skúsili prvý krát, lebo by to bolo pre nich ponaučenie."

"Zaujímavá diskusia na tému drogy."

"Neviem, asi to má nejaký zmysel."

"Ak si to ľudia nepripustia, tak je to zbytočné, inak je to vhodné."

"Áno. Páčilo sa mi to, aj nabudúce."

"Áno, oplatí sa to!!!"

"Robiť prevenciu má zmysel."

"Áno, určite to je dôležité!!!"

"Je to dôležité."

"Prednášky sú v pohode, mohli by bývať častejšie. Veľa ľudí o tom nevie veľa."

"Myslím si, že dnešná prednáška bola dobrá. Malo by ich byť viac, pretože všetko sa to nedá stihnúť. Mne ste ale nahnali strach poriadne."

"Myslím si, že robíte záslužnú činnosť aj keď si z toho veľa ľudí robí srandu."

"Dnešná prednáška bola výborná, som spokojný."

"Ja drogy neberiem a nikoho takého nepoznám. Nikdy by som nechcela zažiť niečo také, ani nechcem poznať."

"Som spokojný s dnešnou prednáškou, dozvedel som sa aj niektoré nové veci."

"Príďte častejšie! Ináč som spokojný, bolo to dobré."